Aktualizace 3.34 přinese spoustu novinek

Na začátku července dorazí na úřady pravidelná pololetní aktualizace, která bude mít označení 3.34. Pro uživatele IS Munis je připravena celá řada novinek a vylepšení, ať už se jedná o velké množství změn v elektronické spisové službě Munis ERMS nebo spojení programů Rozpočet a Sledování rozpočtu do jednoho modulu Rozpočet ISM. Na co všechno se tedy můžete těšit?

Nejvýraznější novinkou aktualizace 3.34. je druhý uživatelský upgrade elektronické spisové služby Munis ERMS, který zahrnuje celou řadu uživatelských vychytávek zpříjemňujících práci jak pro podatelnu, tak při vyřizování dokumentů a tvorbě konceptů a spisů. Některé novinky jsou speciálně zaměřeny na velmi malé úřady, např. okamžité odesílání poštovních zásilek přímo z formuláře pro jejich tvorbu, a některé zase na úřady větší, jako je formulář pro rozdělování dokumentů.

V návaznosti na spisovou službu byly rozšířeny vazby modulu Fakturace a Poplatkymožnost předání pohledávky k vymáhání (opakované vypravení na přednastavenou adresu) a Matrika, z níž je možno přes spisovou službu přímočaře odesílat hlášení pro ČSÚ. Když už jsme zmínili modul Fakturace, nesmíme opomenout rozšíření možností elektronické fakturace o import datového formátu ISDOC v nejnovější verzi. Zápis faktury tak může být ještě více automatizován.

Další rozvoj se týká také nového modulu Seznam obyvatel a volby, který mnoho z vás již využívá jako náhradu dřívějšího modulu Evidence obyvatel. V této aktualizaci jsme se soustředili zejména na rozšíření nabídky tiskových výstupů a více podmínek při vyhledávání cizinců.

V modulu Majetek je k dispozici rozšířená podpora pro tvorbu inventur včetně oboustranné vazby na mobilní zařízení s možností ověřování majetku pomocí nalepených čárových kódů. K této problematice je pro vás připraven podrobný metodický návod.

V modulu Poplatky je kromě rozšířené vazby na Munis ERMS připravena podrozvahová evidence navazující na vyřazení určených nezaplacených pohledávek. Příjemné k tomu je, že program pro tyto operace vytváří příslušné předkontace, které je možné následně přenést do modulu Účetnictví a jednoduše zaúčtovat.

Je toho samozřejmě ještě mnohem více, co se skrývá v nové pololetní aktualizaci 3.34. Jejím nainstalováním získáte zase více možností, jak efektivněji a pohodlněji zvládnou úkoly každodenní praxe. Proto jsme se tentokrát soustředili zejména na rozvoj vzájemných vazeb mezi moduly a vylepšené uživatelské funkce.