SolónNový Solón již brzy na Vašich úřadech

Na Vaše úřady míří čtvrté letošní vydání Solóna. Těšit se můžete na novinky z veřejné správy, aktuální přehled dotačních příležitostí, informace k účtování obcí a příspěvkových organizací a samozřejmě také na zbrusu nové Tipy na práci s IS Munis. Solón 2020/4 by k Vám měl dorazit každým dnem, co konkrétně v něm tedy najdete?

Hned v úvodu si můžete přečíst článek, který se zabývá tím, jaký dopad mají změny daňových zákonů na příjmy obcí a krajů. Na obsah Solóna má samozřejmě vliv letošní pandemie koronaviru, v nejnovějším čísle se tak dozvíte, jaká jsou doporučení pro úřady k přijímání opatření proti šíření onemocnění COVID-19. Za pozornost určitě stojí i další příspěvek na toto téma – Úřad pro ochranu osobních údajů totiž zpracoval sérii odpovědí na dotazy související se zpracováním osobních údajů o zdravotním stavu osob, které mohou být šiřiteli nákazy.

Solón dále obce, dobrovolné svazky obcí a města upozorňuje na to, že mohou žádat o dotaci na zpracování místní energetické koncepce. Dotační příležitosti jsou k dispozici také v aktualizovaném Harmonogramu výzev Operačního programu Životní prostředí na rok 2020. Za zmínku stojí i metodická podpora Ministerstva financí k územním rozpočtům.

Nové Tipy na práci s IS Munis se v modulu Fakturace věnují možnosti tisku faktur s QR kódy. V Solónovi se dále dočtete o tom, jak se dá už nyní, zcela nově v programu Rozpočet, sestavit návrh rozpočtu na rok 2021. Solón nezapomíná ani na modul Seznam obyvatel a volby.

Stejně jako v minulém vydání, oslovil Solón i tentokrát dva z Vás s anketní otázkou. Městys Dub nad Moravou a městys Pozořice odpověděli na to, jestli a jak se letos na jejich úřadech změnila komunikace s občany.

Pokud ještě Solóna neodebíráte, napište si o něj na solon@triada.cz. Jeho ceník je zveřejněný na adrese www.solon.cz.